Графік роботи: Пн-Пт 9.00-21.00, Суб 10.00-15.00
Ярема Міклош: 068-479-97-77 yarema_miklosh@yahoo.com
Тетяна Лісова: 098-443-58-13

Наші новини

news-img_zdorova-rotova-porozhnina

Здорова ротова порожнина — ключ, що захищає людську скриню зі здоровим життям

6 вер

Більшості людей вже відомо, що поганий стан порожнини рота призводить до руйнівних процесів у зубах, захворювань ясен та, хоча б, несвіжого дихання.Та чи знали ви, як саме чищення зубів пов’язане з такими захворюваннями як хвороба Альцгеймера, рак підшлункової залози та навіть із захворюваннями серця? В цій статті ми зосередимось на найбільш хвилюючому, а тому й краще дослідженому зв’язку – зв’язку між гігієною ротової порожнини та хворобами серця.

Ще в 2008 році об’єднані команди University of Bristol (Великобританія) та Royal College of Surgeons (Дублін, Ірландія) зробили дослідження, у висновках якого було виявлено, що кровоточивість ясен (прямий наслідок поганої гігієни рота) може підвищувати ризик хвороби серця.

Дослідники встановили, що ризик хвороби серця зростає, тому що бактерії з рота мають можливість потрапити у кровотік та прилипати до тромбоцитів, які згодом здатні утворювати згустки крові, тим самим перериваючи потік крові до серця та викликаючи серцевий напад.

“Рот, певно, є найбруднішим місцем в людському тілі”, – зауважує доктор Стів Керріган з Королівського коледжу хірургів, додаючи, що в роті існує приблизно 700 різних видів бактерій.

Професор Говард Дженкінсон з університету Брістоля додає: “Серцево-судинні захворювання в наш час є найбільшими вбивцями на обох півкулях. Патогенні бактерії, як, наприклад, Streptococcus gordonii та Streptococcus sanguinis, є найпоширенішими розповсюджувачами інфекції, і тепер ми визнаємо, що бактеріальні інфекції слід розглядати як незалежний чинник серцевого нападу.

Вчені з Брістольського університету досліджували, яким чином бактерії вступають в контакт з тромбоцитами, імітуючи тиск всередині кровоносних судин та серця. Команда професора Дженкінсона зясувала, що бактерії використовують тромбоцити як захисний механізм: бактерії, що оточені тромбоцитами (“тромбоцитарна броня”), є захищеними від атак імунних клітин і мають можливість просуватися далі.

Тож, догляд за ротовою порожниною у черговий раз виявляться однією з найважливіших умов здорового життя.

Для гарного стану рота Американська асоціація стоматологів рекомендує:

  • чистити зуби двічі на добу
  • користуватися зубною ниткою протягом доби
  • полоскати рота ополіскувачем декілька разів на добу

Більше інформації щодо догляду ви можете знайти на сайті Асоціації
http://www.adha.org/national-dental-hygiene-month.

6 Вересня, 14:51 0 коментар(ів) Дивитись всі новини

Залишити коментар

EchoUA